REKRUTACJA

Paralegal / Młodszy Prawnik

Poszukujemy nowych członków zespołu do naszej kancelarii!

TL;DR najważniejsze

  • Zainteresowanie prawem korporacyjnym, umowami, transakcjami M&A i preferencyjnie zajmowanie się nim (min. 1-2 lata)
  • Brak wstrętu do szukania odpowiedzi w przepisach i komentarzach
  • Możliwość pracy w niestandardowych godzinach (chociaż nie nadużywana)
  • Umiejętność godzenia skrupulatności i pracy pod presją czasu
  • Zrozumienie zasady „all hands on deck”
  • Angielski B2-C1
  • Wynagrodzenie 4,3-6,5k brutto z możliwością uzyskania dodatkowych premii
  • Praca (co do zasady) lokalnie w biurze w centrum Warszawy (450 m do wejścia na stację metra)
  • Deputat książkowy (raz na kwartał 100 zł na zakup książek) i inne tradycyjne benefity

Jeżeli możesz odhaczyć każdy z powyższych punktów, wyślij do nas CV!

Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

O nas

Pomimo, że mamy dopiero 4 lata, już 3 razy zmienialiśmy biuro, ponieważ przestawaliśmy się mieścić w poprzednich. Pomimo że od powstania DGTL dwukrotnie zwiększyła się liczba osób w naszym zespole oraz dwukrotnie zwiększyła się liczba naszych biur (zaczynaliśmy od jednego), nie chcemy być najwięksi ani najbardziej znani. Chcemy po prostu dobrze wykonywać swoją pracę. Nie startujemy w rankingach, bo uznaliśmy, że jeżeli z kimkolwiek mamy się ścigać, to wolimy sami ze sobą niż z innymi. Założyliśmy DGTL, bo uznaliśmy, że tylko w ten sposób uda nam się wcielać w życie nasze pomysły i marzenia, a teraz po prostu to robimy.

Nasze oczekiwania:

Do naszego zespołu szukamy osoby, która:

  • ma co najmniej średni stopień samodzielności – minimum 1-2 lata doświadczenia, tzn. jak dostanie zadanie, to jest gotowa wrócić z rozwiązaniem i możemy mieć przeczucie graniczące z pewnością, że sprawdziła odpowiednie przepisy, komentarze i orzecznictwo,
  • ma poczucie odpowiedzialności za swoją pracę i zlecane zadania,
  • jest skrupulatna i dba o jakość wykonywanych zadań (generalnie nie uważa, że szczegóły są mnie istotne od ogółu, a znaki interpunkcyjne i ortografia poprawiają się same),
  • umie zarządzać swoim czasem i zadaniami, w tym ustalać priorytety zadań pod kątem terminów ich wykonania,
  • jest gotowa pracować w niestandardowych godzinach (czasem musimy zostać dłużej, wtedy możemy przyjść później kolejnego dnia – bardzo rzadko się to zdarza, ale osoby, dla których ważna jest praca „od-do”, mogą nie czuć się z tym komfortowo),
  • umie pracować pod presją czasu (która wynika z charakteru pracy, którą wykonujemy),
  • jest odważna i otwarta w prezentowaniu swoich opinii (cenimy sobie otwartą komunikację – bez przekraczania ogólnie przyjętych granic), ale też posiada w sobie pokorę co do swoich umiejętności i wiedzy (każdy prawnik bez względu na swoją pozycję i doświadczenie powinien się nią cechować – dzięki temu możemy z roku na rok być lepsi w tym, co robimy),
  • ma w sobie koleżeńskie nastawienie do współpracujących z nią osób i wyraża chęć pomocy oraz wsparcia – w szczególności kiedy widzimy, że pozostali prawnicy mają dużo pracy i możemy ich odciążyć (all hands on deck jest jedną z wartości, które są dla nas szczególnie istotne),
  • nie brzydzi się pracy administracyjnej związanej z funkcjonowaniem kancelarii (np. pójścia na pocztę, jeśli będzie taka wyjątkowa potrzeba, kserowania dokumentów, założenia akt sprawy). Pomimo, że zdecydowana większość pracy jaką wykonują prawnicy to praca merytoryczna oraz pomimo że wspiera nas zespół administracyjny, czasem i on potrzebuje wsparcia i pomocy (patrz wyżej zasada all hands on deck),
  • zna język angielski na poziomie umożliwiającym pracę w tym języku – czyli co najmniej na poziomie B2.

Zadania:

To, czym możesz się u nas zajmować, to m.in.:

  • analiza zagadnień prawnych z różnych obszarów prawa,
  • analiza umów,
  • przygotowywanie umów, dokumentacji transakcyjnej,
  • analiza sporów i poszukiwaniem możliwości ich rozwiązywania,
  • tworzenie strategii przedsądowej i sądowej,
  • udział w przygotowywaniu i prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla naszych klientów,
  • przygotowywaniem pozwów, wniosków, apelacji, skarg kasacyjnych oraz innych pism procesowych,
  • występowanie przed urzędami i sądami (jeżeli masz do tego uprawnienia),
  • sporządzanie analiz i opinii prawnych,
  • tworzenie innych dokumentów, szablonów polityk i procedur dotyczących działalności naszych klientów,
  • udzielanie odpowiedzi na przeróżne pytania naszych klientów
    oraz wieloma innymi zadaniami w różnych obszarach – jeżeli akurat Twoja wiedza i kompetencje mogą się okazać w danym momencie pomocne w innym dziale.

Warunki współpracy:

  • Wynagrodzenie i benefity:
    • od 4,3 do 6,5 tys. zł brutto,
    • możliwość uzyskania w ciągu roku dodatkowych premii opartych o nasz system premiowy (od stanowiska junior associate wzwyż),
    • deputat książkowy (raz na kwartał 100 zł na zakup książek) i inne tradycyjne benefity (opieka medyczna, karta multisport, owocowe czwartki, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne etc.),
  • Forma współpracy:
    • Zasadniczo dowolna (B2B, umowa zlecenie, umowa o pracę) chociaż wybór formy współpracy będzie rzutował na wysokość faktycznie otrzymywanego wynagrodzenia oraz część zasad współpracy.

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO DGTL?

Prześlij nam swoje CV na adres:

i koniecznie napisz kilka słów o sobie – w szczególności, dlaczego chciałbyś(abyś) dołączyć do naszego zespołu. Jeżeli chcesz, możesz też nagrać i przesłać krótki filmik, w którym o sobie opowiesz.
Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Aby dowiedzieć się, jak przetwarzamy Twoje dane, przeczytaj naszą politykę prywatności.

Aby zobaczyć pozostałe ogłoszenia przejdź do zakładki KARIERA.